Яснозір’я – село, центр сільської Ради. Розташоване  за 22 км від районного центру і за 24 км від залізничної станції Деражня. Сільській раді підпорядковані села Яснозір’я, Висілок і Фащіївка.

   Село  Яснозір’я розташоване  у південно-східній частині  Волино-Подільської височини. Через село протікає річка Ушка, яка є притокою р.Ушиці 

    Перша історична дата про село відноситься до 1493 року.  Територія сучасного села була заселена в давні  віки. Із переказів відомо що на території урочища «Біла» знаходилося містечко «Біла». До 1905 року  там було кладовище , збереглося багато надгробних пам’ятників, під час земляних робіт викопувалися  залишки керамічних виробів. До цього часу у селі збереглися залишки старої фортеці побудованої в ХІV столітті під час литовського панування. Село Бебехи в історичних документах вперше згадується  в першій половині ХVІ століття.  У церковних літописах  зазначається, що церква святого Миколая у селі збудована у 1737 році. Вона була трьохбанева, але у 1824-1825 роках дві бані зняли. У 1864 році в селі відкрито церковнопарафіяльну школу, а у 1875 році для неї збудоване власне приміщення.  Станом на 1872 рік священиком в Бебехах був Желиховський Гавриїл, село відносилося до 5-го благочинного округу, Летичівського повіту.

     До 1873 року село належало Віньковецькому  пану Черкасу, який побудував у селі в урочищі «Ревуха» ґуральню.У 1873 р. пан Черкас   продав  село панові Сабанському, який мав маєтки в Хребтіївці  Муровано-Курилівського району Вінницької області.  В  цьому ж році пан Сабанський  в центрі села розпочав будівництво маєтку,  на будівництво якого був використаний будівельний матеріал із розібраної гуральні.

      До нашого часу в селі збереглася будівля каплиці побудованої паном Ернестом Собанським для своєї родини.  

    

 

 

 

Будівля каплиці, побудованої паном Ернестом Собанським.

       З 1918 року по 1920 рік село знаходилось у стані громадянської війни. За цей час село перебувало під владою мадяр, польської шляхти. У1919 р. у село прибула армія Котовського,  а у 1920 р. армія Будьонного, яка  нанесла остаточного удару польській шляхті, визволивши село від загарбників. В селі почала встановлюватися радянська влада. У 1920 р. була утворена перша народна влада – сільська рада. Першим головою було обрано селянина-бідняка Накліцького Опанаса Матвійовича. Також був утворений  Комітет незаможних селян, головою якого обрали Сас Спиридона Онуфрійовича.

     У 1925 році була утворена партійно-комсомольська група, яка складалась з семи чоловік.  Першим комсомольцем став Гаман Сава Микитович.

1931 року утворено первинну партійну організацію, до якої входило 5 чоловік: Печерик Онуфрій Павлович, Онищак Григорій Іванович, Шпунт Афія Миколаївна, Підлісний Леонід Іванович, Савчук Данило Власович. Секретарем партійної організації була Шпунт А.М.

У 1930 році засновано колгосп "13-річчя Жовтня" в селі Бебехи на чолі з Савчуком Данилом Власовичем

У 1934 році утворилось ще два колгоспи.  На території «Червона Лука»  колгосп імені «17річчя Жовтня»,  а  на території «Завода» - колгосп  ім.Кірова .

       У 1932 році відкрито 5 клас семирічної школи, створювались вечірні школи. У  1935 році  Бебехська семирічна  школа зробила перший випуск  ІІІ класу.  1940 року у селі побудовано цегельню і вапнярку.

       Мирну працю обірвала Вітчизняна війна, через 23 дні після початку війни   15 липня 1941 року у село вступили  гітлерівські загарбники. На примусові роботи  у Німеччину було забрано  75 чоловік  з яких 25 не повернулись, 216 чоловік загинуло у боях за  Вітчизну. У приміщенні школи було спалено 30 чоловік  з різних навколишніх сіл в тому числі і своїх. Під час звільнення села з ночі 27 березня до пізньої ночі 28 березня 1944р. в східній частині села  відбулася запекла битва між німецькими загарбниками і радянськими наступаючими військами.

Так, по дорозі від Бебех до села Зіньків німці залишили майже 6 ти­сяч одиниць бойової техніки.

За звільнення села Бебехи загинуло 63 воїни 276-ої Темрюкської двічі Червонопрапорної дивізії. Вони поховані на сільському кладовищі.

    Після війни в селі розпочалася  відбудова зруйнованого війною господарства. У 1961 році у селі з’явилося радіо, у 1964 році село було електрифіковане. В селі працювала восьмирічна школа, медпункт , сільська бібліотека, яка налічувала до 4-х тисяч книг, побудували будинок культури .

       На прохання жителів села Бебехи, згідно з Указом Президії Верховної  Ради УРСР від 15 серпня 1966 року № 192 село змінило назву на Яснозір’я.  У січні 1967 року село Яснозір’я ввійшло до складу Віньковецького району.

       1973 року в Яснозір’ї відкрито нову школу, протягом 1974-1976 років збудовано адміністративний будинок,  де знаходяться сільська рада і правління колгоспу.

 

Краєвиди рідного села